Pomadka ALPEN Lipblock SPF 50+
Opis produktu
Pomadka ochronna do ust ALPEN Lipblock SPF 50+
Właściwości to : nawilżanie, ochrona przed zimnem, regeneracja, ochrona przed słońcem.
ALPEN Cosmetics to włoski specjalista w kosmetykach ochronnych skóry z wysokim filtrem SPF [ang. sun protection factor] przeznaczonych dla entuzjastów sportów wysokogórskich oraz wszystkich amatorów aktywności związanych z wodą. MADE IN ITALY to hasło, które odzwierciedla prawdziwie włoskie serce marki – siedziba firmy, laboratorium oraz fabryka kremów zlokalizowana jest u podnóża Alp w południowym Tyrolu. ALPEN to rodzinna firma z przeszło 60 letnim doświadczeniem i know – how, które przez lata ukształtowało markę jako lidera rynku kosmetycznego, specjalizującego się w branży sportowej w całej Europie Zachodniej.
Kod produktu: 04044 ; Kategoria produktu: Pomadka z filtrem
• Bardzo wysoka ochrona przed promieniami UV,
• Szybko się wchłania, odporny na pot i wilgoć,
• Ochrona przed mrozem, niskimi temperaturami, wiatrem,
• Idealny dla każdej aktywności w górach szczególnie w górach
wysokich, podczas trekkingu, ski alpinizmu, narciarstwa,
snowboardu.
• Szczególnie polecany dla dzieci oraz osób z wrażliwą i jasną
karnacją,
• Pojemność: 5,5 ml – idealnie pasuje do każdej kieszeni Twojego
stroju/plecaka.
Czynnik funkcji ochrony słonecznej (spf)
Czynnik ochrony przed słońcem (Sun Protection Factor) podany na tubce z filtrem przeciwsłonecznym informuje jak długo można pozostawać na słońcu bez skutków oparzenia. W praktyce SPF 20 oznacza, że wydłużamy dwudziestokrotnie czas po którym dojdzie do poparzenia słonecznego. Przyjmując, że zwykle dzieje się to po 15 minutach można łatwo wyliczyć: 20 SPF X 15 minut = 300 minut (5 godzin) – tyle „teoretycznie” zajmie słońcu poparzenie naszej skóry…Innymi słowy, im wyższa wartość SPF, tym większa / dłuższa ochrona przeciwsłoneczna. Pamiętać tutaj należy, że są to teoretyczne wartości. W rzeczywistości czas zależy między innymi od fototypu skóry [w tym koloru skóry, włosów, kolor oczu], lokalnej intensywności promieniowania UV i innych czynnikach, które opisaliśmy powyżej.
Opakowanie i inne detale
Wielkość i waga pakowanego ze sobą sprzętu ma olbrzymie znaczenie zarówno w czasie górskiej ekspedycji, jak i……odprawy lotniskowej. Mając to na uwadze marka ALPEN stworzyła małe, poręczne, 30ml tubki, w których zamknięto konsystencje bogate w najlepsze składy i filtry ochronne. Dzięki takiemu praktycznemu rozwiązaniu, tubkę bez problemu schowasz w kieszeni plecaka, kurtki narciarskiej, torbie plażowej, czy nawet torbie podręcznej bagażu (zgodnie z zaleceniami linii lotniczych wielkość kosmetyku w bagażu podręcznym nie powinna przekraczać 100 ml).
OCHRONA:
SŁOŃCE:
Słońce dostarcza Ziemi energii życiowej i jest głównym czynnikiem determinującym klimat i warunki pogodowe. Słońce wysyła nie tylko światło na ziemię, ale również niewidzialne promieniowanie, które otrzymane w zbyt dużych dawkach i „natychmiast” , może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Pamiętać należy, że powszechnie znane „opalanie” rozpoczyna się dopiero po 3-5 dni po ekspozycji na słońce, kiedy specjalne komórki skóry nazywane melanocytami zaczynają syntetyzować melaninę, organiczny naturalny garbnik pigułki. Melanina jest następnie przenoszona do sąsiednich komórek zwanych keratynocytami, które są głównymi typami komórek w naskórku lub górnej warstwie skóry. Dlatego tak ważne jest byśmy pierwsze dni ekspozycji naszego ciała na słońce byli niezmiernie ostrożni i używali kremów z wysokim filtrem SPF – tzw. „Blokkerów”.
Promieniowanie słoneczne składa się z szerokiego wachlarza promieni. Niektórzy nawet nie docierają do Nas, ponieważ są blokowane przez warstwę ozonową. Promieniowanie, które dociera do Ziemi, składa się z:
• widocznych promieni tzw. światło widzialne obejmuje wszystkie kolory, które widzimy „gołym” okiem,
• promieni podczerwonych (IR): transportują energię cieplną, co pozwala nam doświadczać ciepła.
• promieni ultrafioletowych (UV). Promieniowanie UV jest dodatkowo podzielone na promienie UVA, UVB i UVC, w zależności od długości fali. Promieniowanie ultrafioletem (UV) jest niewidoczne i dzieli się na promienie UVA, UVB i UVC. Promienie UVA powodują długotrwałe uszkodzenie skóry, w tym rak skóry i przedwczesne starzenie się skóry, a promienie UVB są główną przyczyną oparzenia słonecznego. Dlatego zawsze należy sprawdzić czy kupowany krem posiada ochronę przed promieniami UVA oraz UVB (nie jest to jednoznaczne i oczywiste).
Intensywność promieniowania słonecznego zależy od kilku czynników, takich jak pora roku, pora dnia, szerokość geograficzna, wysokość, odbicie ziemi i warunki pogodowe:
W GÓRACH
• Przez lekką pokrywę chmur może przenikać do 80% promieniowania słonecznego,
• Śnieg odbija promienie słoneczne od swej powierzchni nawet 5 razy intensywniej, niż piasek na plaży,
• Mroźne i suche powietrze może zmniejszyć poziom nawilżenia skóry o 13%.
• Śnieg odbija do 80% wszystkich promieni UV,
• Każde 1000 m. wysokości to wzrost oddziaływania promieni UV o dodatkowe 12%,
• 60% promieni występuję pomiędzy godz. 10.00 a 14.00,
NAD WODĄ:
• Biały piasek odbija do 15% promieni słonecznych,
• Nawet do pół metra pod wodą, promienie UV są w 40% tak intensywne, jak na powierzchni,
• Woda odbija około 25% promieni UV,
• 60% promieni występuję pomiędzy godz. 10.00 a 14.00,
• Cień parasola plażowego nie absorbuje 100% promieni UV – dlatego korzystając z niego pamiętać również trzeba o ochronie skóry za pomocą kremu z filtrem.
W rezultacie skóra łatwo ulega odwodnieniu, staje się napięta i czerwona, a w skrajnych sytuacjach dochodzi do poparzeń słonecznych. Mróz, wiatr i intensywne słońce [lato/zima] to szczególnie niebezpieczne dla skóry połączenie. Ochrona przed tak zmasowanym atakiem jest konieczna i wymaga specjalistycznego podejścia. Zadbaliśmy o to, opracowując kremy z filtrami ochronnymi dostosowanymi do różnych form aktywności oraz dla zupełnie skrajnych warunków atmosferycznych.
ZAGROŻENIA:
Efekt natychmiastowy - pigmentacja
Pierwszy efekt związany z barwą ekspozycji na słońce znany jest jako "natychmiastowa pigmentacja", czyli barwienie, które pojawia się podczas ekspozycji słonecznej i znika w ciągu 2 godzin. Powodowany przez UVA i widoczne światło – wiele osób twierdzi, że lekkie „muśnięcie” słońca widoczne na skórze będzie działać ochronnie na dalszym etapie opalania – nic bardziej mylnego. Skórę należy chronić kremem z filtrem niezależnie od stopnia opalenizny.
Efekt opóźniony:
Oparzenie słoneczne
Jeśli nie chronisz się przed wysoką dawką promieniowania UV, promienie te zaczną penetrować warstwy skóry w efekcie naczynia krwionośne poniżej powierzchni skóry rozszerzą powodując wyciek płynów stan zapalny i zaczerwienienie. Oparzenia słoneczne zwykle pojawiają się po 2-6 godzinach od wystawienia ciała na działanie intensywnych promieni słonecznych, osiągają maksymalną intensywność w ciągu 24-36 godzin i mają znamiona poparzenia I lub II stopnia.
Efekt długotrwały:
Starzenie się skóry
Ekspozycja na słońce odgrywa dużą rolę w procesie starzenia się skóry. Do 90% wszystkich widocznych oznak starzenia się można przypisać szkodliwym skutkom promieniowania słonecznego.
Rak skóry (czerniak złośliwy)
Rak skóry lub czerniak złośliwy, wydaje się być spowodowany przez uszkodzenie struktury DNA komórek skóry, które są wystawione na działanie słońca - z zaledwie 5% wszystkich raków występujących na obszarach skóry, które nie są narażone. Uszkodzenie tych komórek prowadzi do wzrostu zwyrodnieniowych komórek, które z kolei powodują raka. W Europie rak skóry jest znacznie bardziej rozpowszechniony w środkowej i północnej części kontynentu (m.in. Polska), gdzie ludzka skóra ma tendencję do zawierania mniej pigmentacji.
JAK TO DZIAŁA:
Kluczową technologią stosowaną w każdym filtrze przeciwsłonecznym jest filtr UV. Filtry UV mogą być chemiczne lub fizyczne. Filtry chemiczne działają przez pochłanianie światła UV i przekształcają go w większe promienie fali o mniejszym stopniu szkodliwe dla skóry. Filtry fizyczne odbijają, przenoszą lub częściowo absorbują światło i mogą chronić przed promieniowaniem UVA i UVB. Dwa najczęstsze filtry fizyczne to dwutlenek tytanu i tlenek cynku.
Czynnik funkcji ochrony słonecznej (spf)?
Czynnik ochrony przed słońcem (Sun Protection Factor) podany na tubce z filtrem przeciwsłonecznym informuje jak długo można pozostawać na słońcu bez skutków oparzenia. W praktyce SPF 20 oznacza, że wydłużamy dwudziestokrotnie czas po którym dojdzie do poparzenia słonecznego. Przyjmując, że zwykle dzieje się to po 15 minutach można łatwo wyliczyć: 20 SPF X 15 minut = 300 minut (5 godzin) – tyle „teoretycznie” zajmie słońcu poparzenie naszej skóry…Innymi słowy, im wyższa wartość SPF, tym większa / dłuższa ochrona przeciwsłoneczna. Pamiętać tutaj należy, że są to teoretyczne wartości. W rzeczywistości czas zależy między innymi od fototypu skóry [w tym koloru skóry, włosów, kolor oczu], lokalnej intensywności promieniowania UV i innych czynnikach, które opisaliśmy powyżej.
Opakowanie i inne detale.
Wielkość i waga pakowanego ze sobą sprzętu ma olbrzymie znaczenie zarówno w czasie górskiej ekspedycji, jak i……odprawy lotniskowej. Mając to na uwadze marka ALPEN stworzyła małe, poręczne, 30ml tubki, w których zamknięto konsystencje bogate w najlepsze składy i filtry ochronne. Dzięki takiemu praktycznemu rozwiązaniu, tubkę bez problemu schowasz w kieszeni plecaka, kurtki narciarskiej, torbie plażowej, czy nawet torbie podręcznej bagażu (zgodnie z zaleceniami linii lotniczych wielkość kosmetyku w bagażu podręcznym nie powinna przekraczać 100 ml). Zapraszamy do zapoznania się z trzema kategoriami produktów ALPEN: KREMY OCHRONNE, KREMY 2+1 = KREM+POMADKA OCHRONNA, POMADKA OCHRONNA.
NASZE WSKAZÓWKI:
1. Co najmniej 20 minut przed wyjściem na zewnątrz i poddaniem się ekspozycji słonecznej użyj kremu z odpowiednim filtrem – w ten sposób zapewnisz sobie maksymalną ochronę,
2. Upewnij się, że stosujesz wystarczająco wysoki poziom ochrony SPF. Zwróć szczególną uwagę na bardziej wrażliwe obszary twojego ciała, takie jak uszy, kark, szyje, nos, ramiona, stopy (górna część). Pamiętaj o specyfice miejsca, w którym obecnie jesteś i intensywności słońca, które będzie na Ciebie oddziaływało.
3. Ponownie nakładaj krem przeciwsłoneczny co 2 godziny. W górach kremuj częściej usta oraz nos, podczas wakacji letnich warto stosować krem po kąpieli. Szczególnie pamiętaj o swoich dzieciach, które często ścierają krem chusteczka (w górach - twarz/nos), oblizują spierzchnięte wargi (góry/plaża) lub wycierają się ręcznikiem (plaża).
4. Staraj się unikać intensywnego południowego słońca od 11:00 do 15:00 w miesiącach letnich lub podczas wakacji w krajach tropikalnych.
5. Jeśli przyjmujesz leki, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, aby upewnić się, że możesz spędzić czas na słońcu. Niektóre leki mogą uczynić skórę bardziej wrażliwą na promienie słoneczne.
6. Nadmierne „korzystanie z kąpieli słonecznych” może zagrażać zdrowiu, unikaj tego nawet po użyciu kremów.
7. Chroń dzieci. Dzieci są szczególnie narażone na działanie promieniowania UV i często spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu niż dorośli. Rodzice powinni zachować szczególną ostrożność, aby chronić je przed słońcem, używając odzieży ochronnej, kapeluszy, okularów przeciwsłonecznych i gogli.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.